Zimní období není pro majitele bazénů ničím oblíbeným. Znamená to, že se již nebudeme moci koupat, alespoň tedy ne ve venkovních bazénech, ačkoliv stále máme ty vnitřní. Avšak vzhledem k tomu, že většina soukromých je venkovní, je jasné, že přes zimu nebude možné je využívat.
To ovšem ani zdaleka neznamená, že by nepotřebovaly naši péči. Jistě, nebude muset být tak intenzivní, avšak pokud ji zanedbáme, můžeme se na jaře dočkat nepříjemného překvapení v podobě dalších výdajů. A tomu je rozhodně dobré se vyhnout.
Základem je správné zazimování bazénu chlorito.cz. Zde je nutné si uvědomit, že led představuje největší nebezpečí. Jeho ostré úlomky totiž snadno mohou poškodit stěny bazénu, zvláště když si uvědomíme, že má mnohem větší objem než voda. Jaké je tedy řešení, kompletně bazén vypustit? Ani to není ideální.
Na stěnách se totiž i tak utvoří zmrazky, které mohou stěnu poškodit. Řešením je proto upustit jen část vody, zhruba tak třetinu. Dále je potřeba zabránit tomu, aby se led hromadil především u stěn. Je tedy dobré tam dát něco, kolem čeho se bude moci shlukovat. Nejčastěji se k tomuto účelu používají plastové flašky, částečně naplněné například pískem. Jejich horní část plave na hladině, zatímco spodní je ponořená, takže se led bude tvořit kolem nich, a ne kolem stěn.
Co se elektronických zařízení týče, jako jsou filtry, čerpadla a další, ty je nutné odpojit a umístit na nějaké suché, relativně teplé místo. Nemusí mít zrovna pokojovou teplotu, ale nemělo by tam vyloženě mrznout. Chladný, vlhký vzduch totiž elektrickým obvodům příliš nesvědčí.
V tuto dobu můžeme použít i fólii, kterou přes bazén přehodíme. Díky tomu tam napadá mnohem méně odpadů, které pak budeme muset na jaře vyndávat. Budeme tak mít podstatně ulehčenou práci, což je cílem celého procesu.
Zde totiž platí jedno pravidlo: čím pečlivější budeme na podzim, tím méně práce a starostí budeme mít na jaře. A to se rozhodně vyplatí.