Každý, kdo má nebo snad měl obezitu, moc dobří ví, jak moc omezující tento stav je. Použít slovo „stav“ je v tomto případě v pořádku, jelikož se nejedná o nemoc. Nicméně nemoci s obezitou úzce souvisí, ne že ne. Hlavně s pokročilou a dlouho trvající. On totiž přebytek tuku v těle nedělá s organismem nic moc dobrého. Dostat se až na takovou úrovně navíc není vůbec složité. Víceméně stačí jen jíst hodně sladkého, potažmo tučného a rezignovat na jakýkoliv rozumný pohyb. Pak se kyne jedna báseň, a nakonec to nevede nikam do země zaslíbené, ale k nutnosti držet drastické diety.
K tomu však nemusí dojít. Někdy stačí jen mírná úprava jídelníčku, respektive začít se hýbat v pravidelných intervalech, a to alespoň třikrát během týdne. Existuje celá řada fyzických aktivit, jež jsou k tomuto účelu vhodné. Koho však nebaví běhat, jezdit na kole či kolečkových bruslích, ten si místo toho může pořídit třeba trampolínu pro děti. Běžné jsou i verze pro dospělé. I s jejich pomocí se docela dobře hubne.
Hubnutí není žádá věda, zvláště, když se sportuje. Stačí se jen trochu omezit, a pak to jde samo. Sportování jako takové, a to i skákání na trampolíně, se dříve či později stane drogou, takže je potřeba překonat pouze prvotní nechuť. Jakmile se to povede, je v podstatě vyhráno. A u skákání se to většinou povede mnohem rychleji než u jiných sportovních aktivit, jelikož se jedná o zábavu jak pro mladé, tak i pro dospělou populaci. To však neznamená, že by se nejednalo o nic náročného. I cviky pro začátečníky dokáží jednoho pořádně protáhnout, ovšem to je dobře, jelikož právě takto se hubne nejlépe.
Hlavní je vybrat vhodný model
Každá venkovní trampolína by měla disponovat ochrannou sítí a nějakou formou krytu na pružiny. Existují však i interiérové verze, jež jsou daleko menší, a ty minimálně síť nemají. Jsou však také docela bezpečné, a navíc i levnější, než modely určené na zahradu nebo do velkých tělocvičen.